Propozície

 

ČO, KEDY A KDE?

Najstarší a historicky najťažší vytrvalostný pretek horských bicyklov na Slovensku. (22. ročník)

Otvorené majstrovstvá Slovenskej republiky terénnych jednokoliek.

27.8.2016 v Novej Dubnici (Slovensko), prezentácia v športovej hale, štart a cieľ v amfiteátri letného kina.   MAPKA AREÁLU    PRÍJAZD/PARKING

Novodubnický maratón pre vás pripravil MTB klub Dubnica v spolupráci s mestom Nová Dubnica a koná sa pod záštitou predsedu TSK, Ing. Jaroslava Bašku

 

TRATE

MAYO FAMILY (9km/170m)     Štart -  11:30 hod.

Naša najkratšia a nesúťažná trať. Ak sa vám nechce v cieli čakať na príbuzných ktorí pretekajú na dlhších tratiach. Ak chcete stráviť príjemnú sobotu v prírode s priateľmi a deťmi. Zbaľte si do batôžkov pitie, jedlo a kľudne aj špekáčiky na opekanie. Žiadne ponáhľanie, máte čas. Aj tu vás však vypustíme do kopčekov v okolí Novej Dubnice, pôjdete asfaltkou, rozbitou asfaltkou, kamenistými cestičkami, poľnými cestami a lúkami. Tak s tým počítajte a ak môžete radšej nechajte doma odrážadlá, trojkolky, prívesné vozíky a cyklosedačky na bicykle. Bude to bezpečnejšie a viac si to užijete. Účastníkom na MAYO FAMILY nezabezpečujeme jedlo a nápoj v cieli. Prvý krát v našej histórií majú účastníci tejto trate vďaka spoločnosti MAYO pri včasnom prihlásení sa ŠTARTOVNÉ ZDARMA!

MAPA      VÝŠKOVÝ PROFIL     

 

MAYO BASIC (17km/430m)     Štart - 11:00 hod.

Jedna trať s dvoma poslaniami. Je to súťažná trať na Otvorené Majstrovstvá Slovenskej republiky jednokoliek - kategória MUNI. Ale zároveň je to aj trať pre vyznávačov pohodovej jazdy na dvoch (ideálne hrubých) kolesách. Ako cyklisti sa aj tu môžete po trati presúvať s batôžkom na chrbte skoro celý deň. Môžete piknikovať na lúke a v kľude obdivovať prírodu. Na tejto trati vyhlásime a odmeníme prvé tri miesta len v kategórií jednokoliek. Všetci si však svoje časy nájdu po preteku vo výsledkovej listine - to ak sa chcete z nejakého dôvodu porovnávať s ostatnými výletníkmi. Pre vyjazdenejších a preteku chtivých mládežníkov však máme pripravenú ozajstnú súťažnú maratónsku trať - KLASIK.

MAPA   VÝŠKOVÝ PROFIL   

 

KLASIK (42km/1250m)    Štart - 10:00 hod.

Na túto trať vás chodí najviac a vôbec sa nečudujeme. Je krásna a určená všetkým hobby jazdcom, ktorí nenechávajú svoje bajky cez víkend opreté v pivnici. Zároveň je určená pre začínajúcich ambicióznych maratónskych pretekárov. Ak ste si u nás dali KLASIK minulý rok tak vás môžeme ubezpečiť, že tento rok si užijete jazdivejšiu trať s výrazne menším prevýšením. Úvodne kilometre vás povedú tak ako vlani cez Kaňovú k Trenčianskym Tepliciam kde už pôjdete aj úplne novými úsekmi. Energiu budete môcť doplniť na dvoch kompletných občerstvovacích staniciach (v Petrovej Lehote a na rázcestí medzi Omšením a Dolnou Porubou).

GPX súbor na stiahnutie    VÝŠKOVÝ PROFIL     MAPA 

 

HARD (73km/2400m)    Štart - 9:00 hod.

HARD znamená ťažky, takže toto nie je trať pre bábovky, ale pre pravidelne a poctivo bajkujúcich jedincov. Máme pre vás nové úseky, ale o Baske a hrebeňovku Baske - Homolka sme vás nepripravili, nebojte :-) Ako jeden z parádnych nových singlov môžeme vypichnúť napríklad zjazd z Veľkých lúk do Krásnej Vsi. Poradie a umiestnenie občerstvovačiek: Petrova Lehota (komplet), Slatinka nad Bebravou (komplet), Baske (pitná), rázcestie medzi Dolnou Porubou a Omšením (kompletná). Pripomíname, že na vrchole Baske môže najrýchlejšia žena získať prémiu - TEKMAR Kráľovna Baske.

GPX súbor na stiahnutie   VÝŠKOVÝ PROFIL     MAPA  

 

NIVEA KING (101km/3400m)      Štart - 8:00 hod.

Táto trať je určená nejvytrvalejším a najvytrénovanejším milovníkom horských maratónov. Do cesty sa vám okrem množstva iných kopcov postaví i vrcholček Baske. Avšak skôr ako ho budete môcť zdolať zakrúžite okolím Petrovej Lehoty a potom aj Slatinky nad Bebravou. Tento úsek je na našom maratóne úplnou novinkou. Jeden z krásnych nových technických úsekov je napríklad úsek zo Sedla Lúčky do Peťovky. Poradie a umiestnenie občerstvovačiek: Petrova Lehota (komplet 2x), Slatinka nad Bebravou (komplet 2x), Baske (pitná), rázcestie medzi Dolnou Porubou a Omšením (kompletná). Pripomíname, že na vrchole Baske môže najrýchlejšia žena získať prémiu - TEKMAR Kráľovna Baske. Víťazi tejto trate získajú okrem iného aj kozmetické balíčky, ktoré venuje NIVEA

GPX súbor na stiahnutie     VÝŠKOVÝ PROFIL     MAPA 

 

KATEGÓRIE

MAYO FAMILY: bez vyhlasovania výsledkov

MAYO BASIC:  MTB - bez vyhlasovania výsledkov, MUNI - spoločná majstrovská kategória jednokolkárov muži + ženy

KLASIK: JUNIORI (dievčatá + chlapci 9-17 rokov), MUŽI (18 rokov a viac), ŽENY (18 rokov a viac)

HARD: MUŽI (16- 34 rokov), VETERÁNI 1 (35-49 rokov), VETERÁNI 2 (50 rokov a viac), ŽENY (16 rokov a viac)

NIVEA KING: MUŽI (18-40 rokov), VETERÁNI (41 rokov a viac), ŽENY (18 rokov a viac)

 

ŠTARTOVNÉ A PRIHLASOVANIE

Uhradené prevodom do 1.8.2016: MAYO FAMILY - zdarma!, MAYO BASIC - 6€ / 160Kč, KLASIK, HARD, NIVEA KING - 11€ / 300Kč

Uhradené prevodom od 2.8. do 20.8.: MAYO FAMILY - zdarma!, MAYO BASIC - 9€ / 240Kč, KLASIK, HARD, NIVEA KING - 16€ / 430Kč

Uhradené osobne na prezentácií dňa 26.8.2016: MAYO FAMILY - zdarma!, MAYO BASIC - 11€ / 300Kč, KLASIK, HARD, NIVEA KING - 22€ / 600Kč

Uhradené osobne na prezentácií v deň preteku 27.8.2016: MAYO FAMILY - 3€ / 80Kč, MAYO BASIC - 14€ / 380Kč, KLASIK, HARD, NIVEA KING - 26€ / 700Kč

Štartovné zahŕňa: štartovný balíček (štartové číslo s čipom a darčekmi od sponzorov), občerstvenie na trati, jedlo a nápoj v cieli (neplatí pre MAYO FAMILY), zdravotnícke zabezpečenie, možnosť umyť si bicykel a osprchovať sa, možnosť zúčastniť sa tomboly (losuje a odmeňuje sa na základe štartového čísla, majte ho preto u seba) a možnosť vybrať si a stiahnuť si po maratóne z webu HVIEZDA FAXCOPY jednu svoju fotografiu z Novodubnického maratónu v plnom rozlíšení.

Vklady dopredu prihlásených účastníkov, ktorí sa preteku nezúčastnia, nebudú vrátené. Organizátor si vyhradzuje právo podujatie zrušiť v prípade extrémne nepriaznivého počasia alebo ohrozenia zdravia a života účastníkov, bez nároku na vrátenie štartovného. V období od 21.8. do 25.8 sa nedá na pretek prihlásiť a uhradiť platbu žiadnym spôsobom. Za riadne prihláseného budete považovaný až po riadnej registrácií v systéme a po prijatí vašej platby na našom účte.

Všetci títo účastnící, ktorí v roku 2000 absolvovali trať KING v časovom limite majú ŠTARTOVNÉ ZDARMA! Občania s ťažkým zdravotným postihnutím platia POLOVIČNÉ ŠTARTOVNÉ, v tomto prípade sa však na prezentácií musia preukázať platným preukazom ZŤP a do poznámky k platbe uveďte "ZŤP". Pokiaľ ste v niektorej z našich súťaží vyhrali voľné štartovné, zoberte si prosím poukaz so sebou na prezentáciu.

Číslo účtu pre platbu v EUR: IBAN - SK6483605207004202143585 (mBank)
VS: Dátum narodenia:DDMMRRRR
KS: 0308
SS: váš ID kód z registrácie

Číslo účtu pre platbu (v CZK) z Českej republiky: 2181702173/0800 (Česká spořitelna)
IBAN: CZ18 0800 0000 0021 8170 2173
VS: Dátum narodenia:DDMMRRRR
SS: váš ID kód z registrácie

Podmienkou účasti každého pretekára je vlasnoručne podpísaná pihláška, ktorú treba odovzdať na prezentacií a obsahuje aj Prehlásenie pretekára, v ktorom okrem iného podpisujete aj to, že ste si prečítali, porozumeli, súhlasíte a dôkladne ste sa oboznámili s propozíciami pretekov, Vyhlásením o právnej zodpovednosti aj Prehlásením pretekára.

 

MARATÓNSKA RODINA

Opäť vyhlasujeme súťaž o maratónsku rodinu. Prehovorte konečne váhajúce polovičky, starých rodičov a deti, pretože zúčastniť sa Vám určite vyplatí! Do súťaže o maratónsku rodinu sa môže prihlásiť len najbližšia rodina. To znamená: otec, mama, dedko, babka, syn a dcéra. Vzdialenejší príbuzenský vzťah ako je ujo, teta, bratranec, sestrenica a pod., nie je možné prihlásiť do maratónskej rodiny. Minimálny počet členov tímu maratónskej rodiny je tri. Každý člen maratónskej rodiny sa môže prihlásiť na inú trať. To znamená napríklad, že otec môže ísť na najťažšiu trať, syn bude pretekať na jednokolke a matka s dcérou si rekreačne prevezú na najkratšej trati. Vyhráva rodina s najväčším počtom zúčastnených pretekárov. V prípade rovnakého počtu pretekárov u viacerých rodín, vyhráva rodina s mladším vekovým priemerom. Každá prihlásená maratónska rodina má zadarmo jedno štartovné (s najnižšou hodnotou). Ak sa niekto z rodiny zúčastní trate MAYO FAMILY, ďalšie voľné štartovné sa už rodine neuzná. Ako rodina sa zaprezentujete vyplnením názvu rodinného tímu na prihláške. Na prezentáciu si doneste so sebou doklad pomocou ktorého jasne preukážete, že sa jedná o najbližší príbuzenský vzťah. Maratónska rodina získa darčekový kôš, ktorý venuje mesto NOVÁ DUBNICA.

 

 TEKMAR KRÁĽOVNÁ BASKE

TEKMAR Kráľovná Baske je horská prémia pre ženy na dvoch najdlhších tratiach. Víťazkou sa stane pretekárka, ktorá sa ako prvá vyštverá na najvyšší bod trate, vrchol Baske a prihlási sa u obsluhy občerstvovacej stanice. Podmienkou je absolvovanie celého maratónu. V cieli bude víťazka odmenená zdravými dobrotami od spoločnosti TEKMAR

 

 TRIČKO

Aj tento rok vám ponúkneme  možnosť objednať si maratónske tričko v originálnom designe. Tričko je bavlnené a jeho cena je 8 EUR. Tričko sa nebude dať zakúpiť priamo na maratóne, musíte si ho objednať a uhradiť spolu so štartovným a to najneskôr do 1.augusta 2016.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

1.8.2016 - len do tohoto dátumu je možné objednať si maratónske tričko a platíte najlacnejšie štartovné. Trať MAYO FAMILY je zdarma.

20.8.2016 - len do tohoto dátumu sa môžete na pretek prihlásiť cez web a zaplatiť štartovné prevodom. Tričko sa už objednať nedá.

21.8. - 25.8. - nepríjmame žiadne úhrady štartovného a nedá sa prihlásiť na maratón

26.8. - prihlásiť sa a uhradiť štartovné môžete len osobne na prezentácií

27.8. - deň preteku. Prihlásiť sa a uhradiť štartovné môžete už len osobne pred pretekom na prezentácií.

8:00 - štart NIVEA KING

9:00 - štart HARD

10:00 - štart KLASIK

11:00 - štart MAYO BASIC

11:30 - štart MAYO FAMILY

15:15 - vyhlásenie výsledkov Otvorených majstrovstiev Slovenskej republiky v kategórií jednokoliek

16:00 - časový limit na poslednej občerstvovacej stanici (Turkovice) Po tomto čase už na tomto mieste nebudeme púšťať účastníkov ďalej na trať a budú diskvalifikovaní.

17:15 - vyhlásenie výsledkov cyklistických kategórií, špeciálnych cien a nasledovať bude tombola

17:30 - časový limit na dojazd všetkých tratí do cieľa

ĎALŠIE ÚDAJE POSTUPNE PRIDÁVAME

 

OSTATNÉ

Podmienkou účasti každého pretekára je vlasnoručne podpísaná pihláška, ktorú treba odovzdať na prezentacií a obsahuje aj Prehlásenie pretekára, v ktorom okrem iného podpisujete aj to, že ste si prečítali, porozumeli, súhlasíte a dôkladne ste sa oboznámili s propozíciami pretekov, Vyhlásením o právnej zodpovednosti aj Prehlásením pretekára.

Účastník pretekov musí dbať, aby jeho vybavenie (bicykel s jeho príslušenstvom a pripojenými prvkami, prilba, športový úbor, atď.) nebolo z hľadiska jeho kvality, použitého materiálu a technického pojatia zdrojom žiadneho nebezpečia ako pre neho samotného ako aj pre ostatných pretekárov.

Počas jazdy na bicykli je z bezpečnostných dôvodov zakázané telefonovať a používať slúchadlá.

Účastníci sú povinní mať prilbu na hlave počas celého preteku. Porušenie tohoto nariadenia je dôvodom pre diskvalifikáciu.

Trate budú označené predovšetkým igelitovými fáborkami (mlíko), značkami nasprejovanými na stromoch, kameňoch a asfalte a vápnom na zemi.

Väčšia časť tratí vedie po spevnených lesných cestách a horských chodníkoch. Asfaltu, ale aj opačného extrému je minimum.

Oficiálny protest proti výsledkom môžete podať v cieli písomnou formou oficiálnemu rozhodcovi akcie. A to najneskôr do 15 minút po vyhlasení výsledkov s vkladom 20€. Tento v prípade zamietnutia protestu prepadá v prospech usporiadateľa.

Pretekár štartuje na vlastné nebezpečenstvo a zodpovednosť.

Usporiadateľ nezodpovedá za škody účastníkom vzniknuté ani ním spôsobené.

Všetci účastníci sa musia správať športovo a umožniť ostatným účastníkom, aby ich predbehli bez prekážania, prípadne aby ostatných obiehali bez ohrozenia seba aj predbiehaných.

Pretek sa koná za plnej cestnej premávky a účastník preto musí dodržiavať pravidlá cestnej premávky.

Mimo vyznačené občerstvovacie stanice nie je možné vyhadzovať akýkoľvek odpad.  V opačnom prípade, bude pretekár diskvalifikovaný.

Ak účastník opustí trať z hocakých príčin a chce pokračovať v preteku, musí sa vrátiť na trať v tom istom bode ako ju opustil.

Účastník, ktorý neprejde riadne celú trať a pretek nedokončí nesmie prejsť cieľovým oblúkom.

Trasa maratónu bude značená len pre tento pretek. Mimo preteku sa nebude používať, aby nedochádzalo k nadmernej erózii a plašeniu zvierat.

Odporúčame mať pri sebe mobilný telefón, kartičku poistenca a základné náradie na opravu bicykla/defektu (nakoľko nebudeme mať na trati servis bicyklov).

V prípade nepriaznivého počasia sa trate nebudú skracovať. Je možné sa pred pretekom na prezentácií prehlásiť na ľahšiu trať.

Organizátor preteku si vyhradzuje právo zmeny programu.

Odporúčame v prihláške vyplniť telefónne číslo na mobil, po prejazde cieľom dostaneme sms správu o vašom umiestnení a čase.

Pretekári, ktorí predčasne odštartujú, neprejdú všetkými kontrolami, nešportovo sa správajú počas preteku, alebo si zložia ochrannú prilbu, budú diskvalifikovaní so stratou všetkých práv.

Účastník podujatia berie na vedomie, že počas preteku bude na trati pôsobiť fotoservis partnera podujatia. Zároveň v tejto súvislosti udeľuje súhlas so zaslaním informačného e-mailu od partnera podujatia, odkazujúcim na zhotovené fotografie. Tento súhlas platí po dobu maximálne 15 dní po ukončení akcie. Pre možnosť bezplatného stiahnutia fotografie od FOTOservis HVIEZDA musí mať v prihlasovacom systéme každý účastník riadne vyplnenú funkčnú e-mailovú adresu na ktorú mu príde voucher.

Každý účastník trate KING bude na slučkách označený, je povinný sa pristaviť - nechať sa od organizátora označiť a toto označenie mať až do cieľa. 

Jedlo a nápoj v cieli sa bude vydávať na základe kupónov na štartovom čísle, treba ich preto mať u seba. V bufetoch na trati budú okrem iného k dispozícií aj športové nápoje ktoré dodáva SPORTLAB

Nevyzdvihnuté ceny a štartovacie balíčky nebudeme dodatočne zasielať poštou.

Aj tento rok po maratóne na pódiu odmeníme ženy (od 15.rokov) a deti (do 12.rokov) ktoré sa zúčastnia maratónu. Pri neočakávane veľkej účasti a počtu prihlásených na poslednú chvíľu sa však teoreticky môže stať, že sa darček neujde každému. V takomto prípade nie je možné vymáhať a dodatočne zasielať tieto darčeky. Aj preto sa odporúčame prihlásiť na maratón v čo najväčšom časovom predstihu.

Počet štartovacích balíčkov je obmedzený a ich obsah môže byť rôzny. Nie je možné ich vymáhať. Máme do nich prisľúbené časopisy BIKER a CYKLO RELAX, promobalíčky pánskej kozmetiky NIVEA, tyčinky TEKMAR, zľavové kupóny do centra KRYOWELL a účastníci dostanú zľavu na nákup produktov GARMIN.

V priestoroch cieľa budú k dispozícií maséri z centra KRYOWELL, lezecká nafukovacia stena a stánky ABUS, TSK, MAYO a  ELEVEN SPORTSWEAR

V tombole budú ceny, ktoré účastníkom venujú partneri podujatia. Medzi cenami bude bicykel ktorý venuje MAYO, produkty ZAJO, HONEY STINGER a ELEVEN SPORTSWEAR, fotoaparát od firmy FaxCopy, ceny ktoré venujú obchody KLINGO ŠPORT a BIKECENTRUM. Tombola sa bude losovať po vyhlásení výsledkov na základe štartových čísiel. Ak si majiteľ vylosovaného čísla ihneď po jeho vylosovaní neprevezme osobne cenu, bude sa losovať ďalšie číslo.

Na trati a v cieli budú k dispozicií lekári a záchranári z Rescue Teamu a horskej služby. V prípade potreby sa ich nebojte osloviť a vyslať na miesto problému. V prípade úrazu alebo extrémneho vyčerpania, kontaktujete telefonicky Petra Latala: 0907 131 319 , ktorý zaistí vyslanie pomoci. Odporúčame si uložiť toto telefónne číslo. Prípadne kontaktuje usporiadateľov na trati. V prípade vážneho či hromadného úrazu je potrebné poskytnúť prvú pomoc a privolať lekára. Doporučujeme mať u seba mobilný telefón a kartičku poistenca.